Pár tipov ako si správne čistiť pleť

AHOJ :)
V dnešnom príspevku vám vysvetlím prečo je správne čistenie pleti dôležité či až povinné . Dám vám pár tipov ako si správne čistiť pleť , starať sa o ňu a prezradím vám kúzlo správneho odlíčenia sa aj keď sa vám nechce . 

Čistenie pleti a odličovanie makeupu je veľmi dôležité . Pokiaľ by som mala hovoriť obrazne tak by som asi použila túto frázu : Vaša pleť je ako stôl či polička . Denne na ňu padá prach , nečistoty , usádzajú sa na nej baktérie a práve preto si ten prach utierate . To isté by ste mali robiť so svojou pleťou ale oveľa precíznejšie a hlavne častejšie . Možno ste si to nikdy neuvedomili ale stačí si len predstaviť , že za jeden deň v meste na vašu pleť napadá strašne veľa mikro nečistôt , chodíte popri ceste kde z aut idú rôzne plyny či sa spotíte . Všetko to je na vašej pleti . Treba to odstrániť lebo inak sa vám pleť môže zhoršiť , spravia sa vám nie veľmi pekné vyrážky , upchajú sa vám póry a pod. . 
Na fotke vyššie môžete vidieť mňa z polovice odlíčenú a očistenú a  polovice stále namaľovanú . 
Základ je asi mať vhodné prípravky na čistenie pleti . Najlepšie je aby boli od jednej značky či dokonca z jednej rady . Ide o to , že tie zložky vo výrobkoch sú podobné a nejako na seba nadväzujú a budú spoločne dobre fungovať . Ja používam veganské mlieko a tonikum na čistenie pleti od Skin Blossom . Vďaka ich zloženiu viem , že si na pleť nedávam nič nevhodné či plné chemikálií . Osobne vám tieto produkty môžem odporúčať a dole v odkazoch nájdete aj recenziu . 
Každé ráno a večer ( aj pred tréningom ) opakujem tento postup : Najprv si vyčistím/odlíčim pleť mliekom a použijem pri tom vatový tampónik . Potom si pleť dočistím tonikom ale tentoraz na to použijem takúto prírodnú hubku . Ku koncu si namočím konjac špongiu do vody aby zmäkla a pleť totálne vymasírujem a dočistím . Po pár dňoch som na mojej pleti videla výsledky tohto pravidelného a správneho čistenia . 
Pleť a hlavne okolie očí si čistím veľmi opatrne . Na odličovanie Nivea krémom ktorým pleť drhnete radšej zabudnite . Uvidíte , že v neskoršom veku sa vám pleť za to odvďačí . Často si všímam , že niektoré dievčatá sa nemaľujú čo je absolútne v poriadku , no čo nie je v poriadku je to , že si myslia že sa tým pádom nemusia odličovať . Ako som už spomínala ani stôl sa nelíči , no a tak ho čistíte . 

Zhrnutie : 
1.Pleť si treba čistiť ráno aj večer 
2.Zaobstarajte si dobré a kvalité produkty na čistenie pleti 
3.Pre dobré vyčistenie používajte aj prírodné hubky 
4.Nezabudnite dodržiavať hygienu a hubky pravidelne čistiť či meniť 
5. Pre lepšiu pleť odporúčam čistiť si štetce na pleť aspoň raz za týždeň
6. Pitie čistej vody pleti veľmi pomáha 
7.Pleť si odličujte veľmi opatrne hlavne v okolí očí 

A moje tajomstvo ako si nezabudnúť vyčistiť pleť aj keď zabudnete poprípade sa vám nechce je následovné : Vedľa posteli si dajte do nejakej krabičky aspoň základné mlieko na odličovanie a nejaké vatové tampóniky . Odlíčiť sa zvládnete aj v posteli .  V krajne situácií si odlíčite tvár odličovacími obrúskami aj poležiačky . Odporúčam si na nejaké viditeľné miesto napísať NEZABUDNI SA ODLÍČIŤ ! Vtedy nikdy nezabudnete . 

-Odkazy-
Recenzia produktov Skin Blossom a Organyc : 
Produkty ktoré som spomenula : 
Odličovacie tampóny Organyc ( 2,11 eur ) : 
Skin Blossom - odličovacie mlieko ( 8,99 eur ) : 
Skin Blossom - pleťové tonikum ( 8,99 eur ) : 
Konjac hubka a prírodná hubka : 

Vaša Lucy

Komentáre

Obľúbené príspevky