Rozdiel medzi ECO , BIO , VEGAN kozmetikou

AHOJ :)
V dnešnom článku by som vám podala pár základných rozdielov medzi eco , bio a vegan kozmetikou . Vysvetlím vám aj pár pojmov ako napríklad Fairtrade a odpoviem vašej otázke prečo som sa vybrala touto cestou . 

Začnem Bio kozmetikou . Táto kozmetika je prírodná kontrolovaná kozmetika , ktorá nie je testovaná na zvieratách , neobsahuje syntetické chemické zložky , ani toxíny , či emulgačné a aromatické látky . Obsahuje práve zložky z ekologického hospodárstva ktorými sú napr. silice z kvetov , extrakty z byliniek . 
Vegánska kozmetika neobsahuje žiadne živočíšne žložky ( med , mlieko  a pod. ) a taktiež nie je testovaná na zvieratách . Tieto produkty sú často označené vegan society certifikátom . 

A čo je Fairtrade ? Fairtrade je forma spravodlivého obchodu , ktorý podporuje ekonomiku krajín tkzv, Juhu . Tými sú napríklad Južná Amerika , Ázia , Afrika a iné . Producenti dostávajú za vyprodukované suroviny spravodlivé ceny , nezávislé od cien na svetovom trhu . 
Prečo som sa vydala cestou prírodnej a vegánskej kozmetiky ? 
Na toto sa ma často pýtate a je to asi tým , že sa o svoju pleť chcem dobre starať a dávať jej len to najlepšie . Momentálne používam produkty na tvár a čistenie pleti , ktoré sú bio alebo vegánske . Pár produktov mám aj na telo ale nie je ich ešte veľa . Táto kozmetika mi oveľa viac vyhovuje a som s ňou spokojná . Okrem toho je to super pocit , že tie produkty sa netestujú na zvieratách a vy do seba nedostávate chemikálie . Dekoratívnej kozmetiky sa zatiaľ nehodlám vzdať pretože pri nej je o niečo horší výber a celkovo . Je pravda , že pár kúskov dekoratívnej kozmetiky , ktorá je bio alebo vegánska mám a aj testujem ale aj naďalej budem používať aj inú dekoratívnu kozmetiku . 

To by bolo asi všetko z tohto príspevku . Pokiaľ budete mať nejaké otázky tak spravím aj samostatné Q&N . Recenziu na produkty , ktoré boli na fotkách vám dám nižšie . 

-Odkazy-
Oriflame : 

Vaša Lucy


Komentáre

Obľúbené príspevky