Self love : ako si užiť Vianoce bez stresu

AHOJ :)
Vítam vás pri dnešnom príspevku , ktorý bude na tomto blogu prvý krát a to článok Self love ♡ . Dnes vám dám pár tipov alebo rád ako nestresovať obdobie pred Vianocami a ako si Vianoce poriadne užiť . Všetko to je z mojej skúsenosti a nie každému to musí vyhovovať . 
Počas Decembra sa pomaly ale iste plnia všetky nákupné centrá , v obchodoch sa pomaly nedá dýchať a na vás ešte stále čaká kopa riadu v umývadle a prach , ktorý ste neutreli už dva týždne . Preto som pre vás vybrala pár tipov čo robiť aby sa vám toto nestalo a zbytočne ste si nevytvárali stres počas sviatkov , ktoré majú byť plné pohody . 
1. V prvom bode by ste si mali na tieto sviatky šetriť nejaké tie peniaze dopredu . Pokiaľ ste ešte neplnoletý a nezarábate , tak je dobré si občas nejaké tie eurá odložiť aby ste počas Vianoc mohli niečo pekné kúpiť napríklad rodičom . 

2. Darčeky nakupujte alebo vyrábajte čo najskôr . Odporúčam už November alebo začiatok Decembra .Vyhnete sa tak tomu , že nenájdete to čo ste hľadali a nebudete sa musieť predierať davom ľudí v obchodoch či čakať hodinu v rade . Dobrá voľba pokiaľ neradi chodíte do obchodov je darčeky objednať cez internet a prídu vám hneď domov . 

3. Skúste si upratovanie rozdeliť na časti . Pokiaľ si každý víkend upracete jednu izbu fakt , že dopodrobna , tak nebudete stresovať dva dni pred Vianocami . Vtedy vám bude stačiť len povysávať a utrieť prach . 
4. V tomto období sa vám určite nahromadí ešte viac práce , povinností a stretávok než inokedy . Aby ste na nič nezabudli odporúčam vám si do diára zapisovať každý detail . 

5. Pokiaľ neviete čo niekomu darovať , kúpiť alebo vyrobiť pod stromček je veľmi dobré zapisovať si hocikedy keď tá osoba povie , že niečo potrebuje alebo sa jej to páči . Napríklad moja starká povedala , že by sa jej zišli nové rámiky na fotografie a vďaka tomu už mám pre ňu vymyslený darček pod stromček . Pokiaľ už naozaj neviete spýtajte sa , nikto sa kvôli tomu neurazí . 

6. Počas Vianoc sa pečú všetky možné koláče . Ja vám odporúčam nerobiť ich veľa a vždy si dať otázku či ich tak veľa naozaj zjete a či sa nepokazia . Predsa nepotrebujete všetky druhy koláčov . Pečenie totiž to zaberá veľmi veľa času a úprimne , komu sa chce po toľkých koláčoch cvičiť alebo chudnúť ? Nikomu . 
7. Nebojte sa poprosiť o pomoc ostatných . Pokiaľ jednoducho nestíhate kvôli robote alebo niečomu inému umyť tie okná , tak o to poproste napríklad vašu starkú , sestru a pod. Keď neviete správne dochutiť kapustnicu nezúfajte , zavolajte si na pomoc muža . Chlapi majú viac vyvinuté chuťové bunky a preto vám vedia povedať čo pridať alebo z čoho ubrať . 

8. Veľmi dôležitý je oddych . Aj keď vám to príde nereálne skúste si spraviť chvíľku na film . Správny vianočný film vám hneď spraví lepší deň a vy prestanete myslieť na to čo ešte všetko musíte spraviť . 

9. A v poslednom rade neberte všetko vážne . Pokiaľ sa vám niečo nepodarí nezúfajte . Keď sa vám tá prekliata štrúdľa spáli už druhý rok , nabudúce ju už nerobte . A pokiaľ sa v strede mesta pošmyknete na ľade , postavte sa a tvárte sa s úsmevom na tvári , že vy nič . 

To je z dnešného príspevku všetko . Dúfam , že som vám aspoň trochu pomohla a článok sa vám páčil . Ešte vám prajem pekného Mikuláša ! 
Vaša Lucy 

Komentáre

Obľúbené príspevky