Moja večerná starostlivosť o pleť + recenzie

AHOJ 
Vítam vás pri dnešnom príspevku v ktorom vám poviem ako sa večer starám o svoju pleť . Aké produkty používam a nebudú chýbať ani recenzie produktov , ktoré spomeniem . Článok píšem z toho dôvodu , že si myslím , že staranie sa o pleť a správne čistenie je veľmi dôležitá časť každodennej rutiny . Veľa ľudí na to zabúda , no treba mať na pamäti , že ako sa správate k svojej pokožke teraz , tak sa vám oplatí v budúcnosti . 

Moja večerná starostlivosť o pleť sa skladá väčšinou z 6-7 produktov a nie vždy využijem všetko . Napríklad masky striedam podľa toho v akom stave mám pleť , na ktorú masku mám momentálne chuť alebo čo potrebujem . Masky si nedávam každý deň , pretože to nestíham a nie je to podľa mňa úplne vhodné . Občas pridám do mojej starostlivosti aj peeling či olejový odličovač očí .Momentálne však používam odličovacie mlieko , tonikum , masky , sérum , krém a balzam na pery . 
Pred tým než sa začnem odličovať dám si čelenku . Táto kozmetická čelenka je z Tiger-u a páči sa mi jej veľká mašľa . Nikde netlačí a prakticky neviem , že ju mám . Na odlíčenie použijem najprv odličovacie mlieko . Momentálne používam mlieko od Oriflame z ich rady eco beauty . Mlieko je vhodné práve do tohto počasia pretože pokožku hydratuje . Odličuje skvelo , no má špecifickú vôňu , ktorá nemusí sedieť každému . 
Následne pleť dočistím tonikom v spreji  od značky Yves Rocher . Je z ružovej rady Sensitive végétal , ktorá je vhodná pre citlivú pleť . Tonikum chráni a upokojuje pokožku . Pomáha aj proti
začervenaniu pleti čo môžem naozaj potvrdiť . Už som v polovici produktu a určite vám ho môžem len odporúčať . Ja si ho ale nastriekam na vatový tampón pretože prúd tonika zo spreja je celkom dosť silný a nevyhovuje mi to . 
Na vyčistenú pleť si zvyknem naniesť nejakú masku podľa toho či potrebujem viac hydratácie alebo sa chcem zbaviť rozšírených pórov či sa mi objavujú nejaké nechcené nedokonalosti pleti . Dnes som si vybrala masku od Yves Rocher z rady Pure system , ktorá je pre pleť s prejavmi akné . Pokiaľ ste v mojom veku kedy je tento problém aktuálny určite vám pomôže alebo aspoň zmierni následky . Musím si poklepať , že moja pleť nie je mastná a nemám s týmto veľké problémy , no občas ta nedokonalosť na pleti je  a vtedy zasiahne práve táto maska . Väčšinou do druhého dňa nedokonalosť zmizne alebo je menej viditeľná . Super je aj to , že masku stačí nechať pôsobiť len 3 minúty .
Po tom čo si zmyjem masku použijem sérum . Je to práve úžasný podklad pod krém , kedže krém má potom lepšie účinky . Ja už dlhšiu dobu používam sérum s dvojakým účinkom značky Yves Rocher . Je to sérum Elixir Jeunesse , ktorý je proti stárnutiu pleti ale pleť chráni aj pred znečistením prostredím , UV žiarením , únavou , stresom a inými faktormi . Pleť je na prvý pohľad viac žiarivá a je hydratovaná . 
Po sére nasleduje krém . Ja túto zimu používam nočný krem od Oriflame z rady Optimals pre citlivú a suchú pleť . Krém dobre hydratuje  vďaka séru lepšie pôsobí . Nemá špecifickú vôňu a rýchle sa vsiakne do pleti . Zatiaľ to avšak stále nie je môj obľúbený krém . Ten som ešte žiaľ nenašla . 
A bodka za celou starostlivosťou je balzam na pery . Momentálne používam od Yves Rocher z ich vianočnej limitovanej edícií pre rok 2016 s vôňou hrušky a kakaa . Pery sú po ňom vláčne a hydratované . Pomáha aj pokiaľ sú vaše pery popraskané . Odkaz na celú recenziu nájdete dole v odkazoch . 
Vy mi do komentára môžete napísať akú masku a krém používate v poslednej dobe vy a či ste niektoré z produktov , ktoré spomínam skúsili . Nezabudnite si otvoriť odkazy nižšie kde nájdete väčšie recenzie produktov alebo odkazy na produkty samé . 
-Odkazy-
Recenzia vianočnej limitovanej edície od YR : 
Sérum Elixir Jeunesse ( YR - 19,90 eur / zľava ) :
Tonikum Sensitive végétal ( YR - 5,20 eur / zľava ) : 
Maska Pure system ( YR- 7,50 eur ) : 

Vaša Lucy 

Komentáre

Obľúbené príspevky