Self love : novoročné predsavzatia

AHOJ 
Vítam vás pri ďalšom príspevku z edície self love . Dnes to bude o novoročných predsavzatiach . O tom ako si ich efektívne napísať a zároveň dodržiavať či plniť a čo vám k tomu môže pomôcť . 
Vedeli ste o tom , že novoročné predsavzatia dodržuje iba 8 % populácie ? Je to dosť malé číslo a preto ho môžeme spoločne zvýšiť . 

Na začiatok by som povedala len to , že nie každému dávanie si predsavzatí vyhovuje . Niektorí ľudia si povedia čo chcú aj počas roka a začnú hneď , no niektorí čakajú práve na nový rok . Mne osobne to je jedno a radím sa do obidvoch skupín . Keď niečo chcem počas roka , tak sa snažím to spraviť ale zasa dávam si predsavzatia aj na nový rok . Vždy si ich niekde napíšem a potom si ich preškrtnem keď danú vec splním . Tento rok mi k tomu pomáha diár od I Can Academy , ktorý som zrecenzovala -TU- . 
Je veľmi dôležité aby ste sa nad nimi zamysleli a nepísali ste veci , ktoré nedokážete splniť alebo sú naozaj nereálne . To však musíte vedieť vy sami ako sa poznáte , či máte dostatok času chodiť každý deň do posilovne a či reálne zvládnete  schudnúť za týždeň 5 kilo . Sú to celkom nereálne veci , ktoré vám okrem iného nepadnú dobre časovo ani zdravotne . Najlepšie je si dať napríklad 3 predsavzatia , ktoré si myslíte , že naozaj zvládnete . Pri zlom výbere kedy si toho na seba dáte veľa môžete ostať akurát sklamaní a v depresií , že ste to nezvládli . 
Ja som si minulý rok dala predsavzatia , ktoré som naozaj zvládla a splnila som ich dokonca lepšie než som očakávala . Viete koľko ich bolo ? Boli len 3 . Preto pokiaľ vám môžem odporučiť nejakú metódu ako ich zvládnuť je to , že si ich nedávajte veľa a berte ich s pohodovým prístupom . Zbytočne to nesilte . Ja som si tento rok povedala , že sa naučím variť / piecť aspoň základy . Potom by som chcela cez leto brigádovať . Ako posledné predsavzatie som si dala , že sa pokúsim menej myslieť v niektorých situáciach na seba . Pár predsavzatí padlo aj špeciálne pre blog . Napríklad som si napísala , že by som sa chcela v tejto mojej záľube posunúť vpred ,  ale ako to vám už nemôžem povedať  pretože to bude prekvapko . Ešte som si dala záväzok , že by som chcela pomaly počas roka ukladať veci pre vás do narodeninovej súťaže , ktorá bude v Januári 2018 . Uvidím čo sa mi podarí splniť .Ja som sama zvedavá , no myslím si , že všetko zvládnem . A ak nie nič sa nedeje . 
Na dnes to je odo mňa všetko . Možno som vás aspoň trochu inšpirovala si nejaký ten záväzok dať a snažiť sa ho splniť . Vy sa počas roka pomaly budete dozvedať aké to bude prekvapenie , ktoré pre vás chystám . Do komentára mi môžete napísať či si predsavzatia dávate počas celého roka alebo na nový rok . 

Vaša Lucy 

Komentáre

Obľúbené príspevky