Hurá do Španielska : najkrajšie miesta , jedlá , základné slovíčka

Ahoj 
Vítam vás pri dnešnom príspevku v ktorom sa zahrám na sprievodkyňu . Pred nejakým časom som navštívila Španielsko , presnejšie Salamancu . Pokiaľ sa chystáte do Španielska myslím , že sa vám tento príspevok bude hodiť . Začnem asi tým , že španielska kultúra je naozaj hojná . V každom meste nájdete množstvo pamiatok , architektúry či múzeí a galérií .  Preto aj dnes začnem od pamiatok a informácií , ktoré by ste mali poznať či navštíviť . 

Španielsko je večer a v noci krásne vysvietené . Netreba pochybovať o tom , ž nočný život tu prevláda nad tým denným . Pokiaľ navštívite mesto Salamanca ,vzdialené asi  dve a pol hodiny od Madridu určite si sadnite na Plazu Mayor . Námestie plné drahých reštaurácií a kaviarničiek , Vedú tam skoro všetky cesty a v uličkách mimo sa najete za menšie peniaze , no tak isto kvalitne ak na samotnom námestí . 
Pokiaľ natrafíte na tento dom s mušľami nebudte prekvapený . Jedná sa o knižnicu a môžete vstúpiť aj dnu , ale potichu ... Táto stavba nazvaná aj ako Casa de las conchas je zapísaná aj v UNESCO . Jedna legenda dokonca vraví , že v jednej z mušlí je ukrytý poklad . 
Môžete si predstaviť ako žili študenti v 13 storočí navštívením univerzít . Na tejto stene sa skrýva žaba . Kto ju nájde bude mať šťastie v testoch . Medzi všetkými tými detailami sa určite stratíte , no mne sa ju podarilo nájsť . 
Povinnosťou je určite aj navštívenie katedrál . Áno , sú dve , stará a nová . Na fotke nižšie vidíte vchod do novej . Ako som to zistila ? Keď prídete nižšie na stene nájdete postavu astronauta či leva , ktorý drží v rukách zmrzlinu . V dobe kedy boli pôvodne postavené sa o astronautoch ani netušilo . Pri vchode nájdete aj hnedého zajačika , ktorého ľudia chytajú pre šťastie . 
Hneď vedľa sa nachádza aj druhá katedrála - tá staršia . Môžete si vyjsť až na jej vrch po cca 250 schodoch . Je to náročný výstup pokiaľ nemáte radi úzke priestory . V podstate sa točíte niekoľko minút okolo svojej vlastnej osi a voala ste hore . Za ten výhľad to určite stojí , no zážitok by som už neopakovala . 
Veľmi pekným miestom je aj galéria Casa Liz kde nájdete okrem postavičiek s tromi tvárami a krásnych obrazov aj malú kaviareň . No nie je nádherná ? My sme si v nej objednali tradičné churros s čokoládou . 

Pokiaľ vám nebude dosť , zastavte sa v meste Segovia . Je bližšie k Madridu než Salamanca , no Salamanca sa mi páči viac . V tomto meste nájdete takýto  unikátny Akvadukt čo je umeo vytvorený kanál pre prenos vody z jedného mesta do druhého v minulosti . 
V meste nájdete pri maličkom námestí aj túto krásnu katedrálu do ktorej máte v Nedeľu vstup zadarmo . Nesmie sa tam fotiť , o to viac dôvod navštíviť toto mesto . Každopádne je to skvost pre každé oko cestovateľa . 
Pre mňa najväčším potešením bolo práve navštívenia zámku Alcazar de Segovia . Vedeli ste o tom , že z druhej strany sa natáčala popoluška od Disney-ho ? Už viete . Každopádne tento zámok je naozaj nádherný a výhľad dookola taktiež . Nedá sa dostať úplne všade , no pre tie najhlavnejšie pamiatky vám stačí dolné poschodie . 
Jedlo ... V Španielsku vám buď chutiť bude alebo dobre schudnete . Pripravte sa na to , že oproti nám jedia o dosť neskôr . Raňajky majú väčšinou o deviatej , obed o štvrtej a večeru o deviatej . Najhlavnejšie potraviny sú zemiaky , vajíčka , ryža ovocie a pečivo . Šokom pre mňa bolo , že majú veľmi malý výber sladkostí a čokolád . Čo tam však sladké určite je , je pečivo . Všade sú pekárne či cukrárne so sladkým pečivom , ktoré vám po týždni začne liezť na nervy , verte či nie . 

Čo si myslím , že sa oplatí je zájsť si do nejakej reštaurácií na takzvané tapas . Za cca 5 eur ochutnáte rôzne typické jedlá v malo . Ja som si dala napríklad tento burger so španielskou tortillou aka tortilla espaňola . Možno to tak nevyzerá , no chutí veľmi dobre a už som si ju pripravila aj doma . 
 Pokiaľ vám záleží na kvalite určite navštívte cukráreň Valor s dlhoročnou tradíciou . Ceny sú vyššie , no vaše chuťové poháriky budú nadšené .
Určite si musíte na raňajky aspoň v jeden deň dať churros con chocolate . Tieto kúsky , ktoré si namáčate do čokolády chutia úplne úžasne . Chuť vám k ničomu prirovnať neviem , no po tom čo to tam jedli všetci som si musela dať aj ja . 
Na záver by som vám ešte zdedila nasledujúce veci . Vôbec si nerobte starosti čo si obliecť . V Španielsku nosia všetci všetko , a to doslova , sama som bola prekvapená . Netradičné pre nás môže byť aj to , že sa tam vždy zdravia dvoma bozkami na líčka . 
Základné slová pre prežitie ? Myslím , že to budú následovné : 
Ahoj - Hola !
Dovidenia - Adios 
Prosím vás - Por favor 
Ďakujem - Gracias
Nemáš zač - De nada 
Áno , nie - Sí , no 

Tak čo ? Boli ste v Španielsku alebo sa tam chystáte ? Určite mi zanechajte komentár . 
Vaša Lucy 

Komentáre

Obľúbené príspevky