Back to school 2017/2018 - Life hacks

Ahoj 
Vítam vás pri prvom článku z edície Back to school pre školský rok 2017/18 . Dnes vám dám pár rád ako si zjednodušiť učenie a dosahovať lepšie výsledky . Sama ich mám vyskúšané a môžem vám zaručiť , že fungujú . Aké to teda sú ?

Najviac efektívny čas venovaný učeniu by mal byť od 30 do 50 minúť s 10 minútovými prestávkami medzi jednotlivými predmetmi . Po škole je najlepšie venovať čas učeniu od 4 do 6 hodiny kedy mozog spracúva informácie na 100 percent . Neskôr od 6 do 8 to je len 50 percent a vo večerných hodinách pracuje len na 20 percent . 
Jedenie čokolády počas učenia pomáha mozgu zapamätať si informácie ľahšie . Samozrejme najlepšie je vybrať vysoko percentnú čokoládu .
Prepísanie učiva , ktoré sa máš naučiť sa rovná tomu , keby si ho prečítal 7 krát . 
Skôr si zapamätáš niečo napísané modrým perom než čiernym . Mne osobne sa to veľmi osvedčilo a poznámky si už nikdy nepíšem čiernym perom . 
Farebné nadpisy sú hádam samozrejmosť a pokiaľ nie mal by si ich začať písať farebne . Učivo v zošite ľahko pohľadáš a rýchlejšie si tému zapamätáš . Pokiaľ zladíš farbu nadpisu s témou ( napr. Lesy - zelená ) môžeš si pri teste spomenúť na učivo práve vďaka kľúčovým slovám spojených s tou farbou .  
Posledný life hack je skôr aplikácia s názvom Photomath . Je úplne výborná pretože nie len , že za vás vypočíta príklad ale rozpíše vám aj celý postup . Stačí príklad odfotiť a chvíľu počkať . 
Ja dúfam , že niektoré triky využijete aj vy a pokiaľ ste niečo už poznali môžete mi to napísať do komentára . 
Vaša Lucy

Komentáre

Obľúbené príspevky