Farbenie a úprava obočia

Ahoj
Vítam vás pri dnešnom príspevku v ktorom vám prezradím ako si vytvoriť pekné obočie z priam neviditeľného . Moje prirodzené obočie je naozaj svetlé a pokiaľ by som si ho nefarbila nebolo by ho vidno . Obočie je pre mňa veľmi dôležité lebo tvary dodáva správny tvar a výzor . 

Tu vidíte moje obočie , ktoré je však už trošku tmavšie farbením asi pred mesiacom . Niekedy som ho mala častou návštevou u kozmetičky veľmi riedke , a tak som začala používať ricínový olej a upravovať si ho sama . 
Na farbenie obočia používam sadu na farbenie z drogérie , micelárnu vodu , bielu ceruzku a samozrejme nejaké odličovacie tampóny a kelímok kde budem miešať farbu . 
Táto sada obsahuje aktivátor bez ktorého by sme si obočie nezafarbili , tyčinku na miešanie a nanášanie a farbu , teda Henna krém . 
V prvom kroku si obočie odlíčim čiže odmastím a potom obtiahnem požadovaný tvar bielou ceruzkou . Následne do okolia dám krém aby som si nezafarbila okolie . 
Farbu zamiešam v pomere 1:1 ale to nájdete vždy v návode lebo pri každej farbe môže byť informácia iná . Pokiaľ si farbíte obočie prvý krát nezabudnite farbu naniesť trochu na zápästie aby ste zistili či nedostanete alergickú reakciu . 
Farbu pomocou tyčinky z balenia nanesiem na obočie a nechám pôsobiť 4 až 5 minút podľa intenzity akú chcem dosiahnuť . 
Nebojte sa až čiernej farby , to farba oxiduje po zotretí určite nebude čierna ako môžete vidieť na fotke. 
A tu je výsledok . Bystrejší si všimnú , že som trochu potiahla čiaru nad obočím ale dá sa ľahko odstrániť acetonom . Obočie mi v tejto podobe vydrží cca 2 týždne . Mne to určite uľahčuje každodennú prácu a nemusím si robiť starosti s obočím . Farba vydrží počas športu , vo vode a obočie je pekne upravené . 
Pokiaľ sa vám podobné články ( how to ) páčia určite mi napíšte do komentára aký by ste chceli na mojom blogu vidieť . 
Vaša Lucy

Komentáre

Obľúbené príspevky