Happy days : Calábria 2018

Ahoj , 
Vítam vás pri dnešnom príspevku , v ktorom by som vám rada ukázala nejaké fotky z Talianska . Väčšinu ste už mohli vidieť na Instagrame , no kedže som si chcela dovolenku čo najviac užiť , tak tých postov nebolo veľa . A teraz môžeme prejsť k samotnému Taliansku . 

Bývali sme v oblasti , ktorá sa volala Belvedere Marittimo . Typické talianske uličky dopĺňal aj typický cestovný ruch . Na cestách takmer neplatia žiadne pravidlá a autá stoja naozaj všade . 
More bolo naozaj nádherné . Voda čistá , že ste videli ryby pod vami a pláž piesočná . Kedže sa objavovali v okolí menšie búrky , tak na pár dní sme mali aj vyššie vlny , no nič nebezpečné . Slnko bolo veľmi silné , a preto sme na pláž vyrazili skoro ráno a na obed sme šli dnu . Potom sme zasa večer boli na pláži až do západu slnka . 
Počasie sme mali naozaj krásne . Pršalo hádam len raz a to iba na chvíľku . Teploty sa pohybovali okolo 30tky , a preto som na maľovanie ani nepomyslela . Iné to však bolo večer do mesta . Vtedy som si aspoň nejaký ten základ neodpustila . 
V neďalekom mestečku sme sa boli pozrieť na tieto jedinečné skaly , ktoré vyzerali nebezpečne , no vďaka chodníku sa k ním dalo pekne dostať . Vyzeralo to tam trochu ako mesačná krajina a všetko bolo veľmi pokojné , teda až na more . 
Natieranie opaľovacím krémom bola denno-denná  rutina . S mojim typom pleti som si na slnko musela dávať naozaj pozor . So sebou som mala viaceré SPF faktory od 50 po 10 . Po pláži nesmela chýbať letná sprcha a telové mlieko po opaľovaní . Večer opäť, plus aj krém na tvár aby nebola pleť vysušená . Vlasy som si zmývala bežne ako doma , no všimla som si , že sú tým slnkom namáhané a pravdepodobne navštívim v blízkej dobe kaderníčku . 
Čo sa týka gastronómií , tak v Taliansku nečakajte nič iné než cestoviny , ryby , pizzu a zmrzlinu . Veľký milovník zmrzliny si príde na svoje . Príchute od výmyslu sveta , ktoré sa u nás určite neobjavia ma hneď zaujali . Pizzu som iba ochutnala , no úprimne nechutí mi . Čo však vrelo odporúčam je ovocie . Kľudne od miestnych , na trhoch zoženiete tie najlepšie pomaranče či melóny . 
Nočný život je podobný ako v Španielsku . Ľudia tam bežne ešte o polnoci fungujú , a to aj deti . V centre sa nachádza veľa reštaurácií , barov či obchodov so suvenírmi . 
Navštívili sme aj jeden aquapark asi 2 hodiny od Belvedere . Kopec ľudí , no tobogány nemali chybu . Samozrejme pokiaľ sa bojíte ako ja , tak tam boli atrakcie ako divoká rieka alebo menšie a pomalšie tobogány . 
Taliansko by som určite chcela ešte niekedy navštíviť , no určite aj iné časti či miesta .
To by bolo všetko z dnešného príspevku . Dúfam , že sa vám fotky páčili a nezabudnite ma sledovať na instagrame . 
-odkazy-
Instagram : 

Vaša Lucy

Komentáre

Obľúbené príspevky